×
SİPARİŞ HATTI 0(541) 854 07 34
MENÜ Hemen Ara!

Lokma Siparişi

Türk mutfağı kültüründe geleneksel bir lezzet olarak Osmanlı’dan günümüze kadar taşınmayı başaran Lokma, sadece birkaç malzeme eşliğinde yapılmakta olup, ustasının elinden çıktığında damaklarda muhteşem bir tat bırakmaktadır. Belirttiğimiz gibi un, tuz, su ve maya ile yoğurulan hamur, kızgın bol yağda kızartılarak kıvamlı bir şerbet içine atılır ve sonrasında tabaklara alınarak servis edilir. Az malzeme, kolay yapım gibi görünen Lokma Dökme işlemi, aslında bir hayli beceri ve tecrübe gerektirir. Hamur ve şerbet kıvamının tutturulmaması, lokma hamurunun kalmış yağda kızartılması gibi etkenler, hedeflenen lezzette lokmanın oluşmasını etkilemektedir.

Bazı Lokma ustaları daha doğrusu lokma firmaları, maliyeti en aza çekmek adına hem kalitesiz malzeme kullanmakta hem de kaliteli lokma fiyatına satış yapmaktadır. İşte bu noktada lezzetinden emin olduğunuz Lokma Siparişi için önceliğiniz doğru firmaya ulaşmak olmalıdır. İşinin ehli lokma firmaları üretimden dağıtıma kadar her aşamayı titizlikle yürütmekte ve sizlerin lokma talebini en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Bilmeniz gereken önemli bir husus Lokma Siparişi için illaki 1000-3000 adet gibi yüksek kişi sayısına göre lokma talep etmek zorunda olmadığınızdır. Yani bütçenize göre lokma siparişleri verebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken sadece uzman bir firmadan destek almanız, niyetlendiğiniz hayrın usulüyle gerçekleşmesine ön vermeniz olacaktır. Mesela geniş çaplı bir mevlit planladığınızı düşünürsek, mevlit cami veya evde olsun fark etmeksizin kişilere sunacağınız ikram neticesinde hayır duası almanız için kuşkusuz kişilerin tattıkları ikramdan lezzet alması gerekir.

Damaklarda kötü bir tat bırakan ikram için tahmin edersiniz ki, hiç kimse dua etmeyecektir. Bundan ötürü Hayır Lokması olarak da bilinen Türk tatlısını dağıtacağınız zaman profesyonel destek alarak niyetinizin hayırla sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.


KURUMSAL

LOKMACI BLOG

Lokma Arabası

Türk mutfağının geleneksel bir lezzeti olan lokma tatlısı, görenler için farklı bir maneviyat duygusu oluşturur.
Lokma arab...

Devamını Oku ›

Lokmacı Fiyatları

İstanbul bölgesinde tahmin edeceğiniz gibi sayısız lokma firması vardır.
Bunlar arasında tarafınıza kaliteli hizmet sunacak firma sayıs...

Devamını Oku ›

Hayır Lokması Döktürme

Lokma, ortası delik halka ile küre şeklinde iki çeşitte yapılan geleneksel Türk tatlılarından biridir. Köken...

Devamını Oku ›

En İyi Lokmacı

Lokma arabaları genelde cami çıkışlarında görülür. Bunun nedeni ise kişilerin bir yakını vefat ettiğinde, cenaze namazı &cced...

Devamını Oku ›

Lokma Siparişi

Türk mutfağı kültüründe geleneksel bir lezzet olarak Osmanlı’dan günümüze kadar taşınmayı başaran Lokma, s...

Devamını Oku ›
KAPAT

Sizi Arayalım!

MESAJ GÖNDER ALO LOKMACI